Jak přestat kouřit sám

Zbavit se jakékoli závislosti je vážná zkouška síly. Například mnoho lidí se snaží přestat kouřit. A jen někteří z nich dosáhnou cíle. Jaké účinné metody byste měli použít, abyste se přiblížili svému drahocennému cíli a zbavili se závislosti na nikotinu?

způsoby, jak kontrolovat kouření

Podle statistik asi 70% kuřáků sní o zbavení se svého zlozvyku. Méně než 20% z nich se nikdy předtím nepokusilo přestat kouřit, ale 80% se pravidelně snaží bojovat se závislostí. Jak přestat kouřit na vlastní pěst je nutností pro každého kuřáka, který se chce vydat cestou zdravého životního stylu.

Jaké jsou důvody kouření

Každá osoba má své vlastní důvody pro kouření. Ale většina začíná kouřit v mladém věku, jen aby se přidala ke skupině kouřících vrstevníků. Člověk má dojem, že přátelství, porozumění a zábava přijdou se zapálenou cigaretou. Ale s tím přichází pouze závislost na nikotinu.

Dospělý závislý na tabáku kouří další cigaretu kvůli neustálé stimulaci smyslů. Stav podobný vysokému je způsoben působením nikotinu obsaženého v kouři. Má sedativní účinek na lidský nervový systém, uklidňuje, uklidňuje, někdy vyvolává pocit euforie.

Jelikož si tělo zvykne na působení nikotinu v průběhu času, existuje touha pravidelně doplňovat chybějící pocity, takže kuřák zvyšuje počet vykouřených cigaret denně. Ale ani to již nepřináší takové potěšení, protože na pozadí dočasné euforie vznikají první zdravotní problémy (kašel, dušnost, závratě, slabost), které nezůstávají bez povšimnutí.

Mnoho lidí kouří kvůli banální nudě. Jakmile jsou závislí na závislosti, nemohou se jí zbavit, protože nevědí, co se sebou mají dělat. Takže člověk kouří cigaretu na autobusové zastávce, zatímco čeká na autobus, čeká na hovor, mezi prací a rozhovorem s přítelem - jen aby se nenudil.

Někteří se nepokouší přestat kouřit ze strachu, že budou sami. Když všichni přátelé a známí kouří, nechcete se „dostat" ze společnosti a stát se „černou ovcí", jinak to nepochopí. Lepší je držet se stranou od rakoviny plic v důsledku zvyku podporovat společnost.

Je možné, že někdy lidé kouří jen proto, že mají rádi vůni kouře a chuť cigaret. Ale tady se musí každý sám rozhodnout, co je pro něj důležitější: okamžité potěšení nebo život bez rizika vzniku mnoha nemocí.

Jak se nastavit, abyste přestali kouřit

Musíte pochopit, že s cigaretami nic nezískáte, ale pouze ztratíte své zdraví, krásu, mládí. Pro normální život cigarety nepotřebujete, zožerou vás zevnitř, vezmou vám sílu. Jejich opuštěním neztratíte vůbec nic.

Budete se muset naučit, jak si sami odpočinout, takže není potřeba pravidelná stimulace smyslů pomocí tabáku. Chcete-li to udělat, najděte si svého koníčka, nového koníčka. Začněte žít nový, zdravý a plnohodnotný život.

Nechcete vidět, jak vaše děti vyrůstají, berou na sebe svá vnoučata a tancují na jejich svatbě? S každou cigaretou, kterou kouříte, je vaše šance na to, abyste toho dosáhli, stále menší a menší.

Jak začít přestat kouřit

 1. Rozhodněte se, že to uděláte hned. Už neexistují žádné výmluvy: ani zítra, ani od pondělí, ani od nového roku, ale právě teď.
 2. Dejte svému rodině a přátelům najevo svůj záměr. Požádejte je o podporu a pomoc. Bude skvělé, když se s vámi někdo jiný rozhodne přestat kouřit, takže se navzájem podporujete.
 3. Zbavte se všech atributů kouření ve vašem okolí: popelník, zapalovač, sako, ve kterém jste šli na kouřovou přestávku, nebo polštář, na kterém jste seděli na balkoně, vdechujte tabákový kouř. Všechny tyto věci už do vašeho života nepatří, dejte je do koše.
 4. Vypočítejte, kolik peněz utratíte za cigarety měsíčně. Vložte tuto částku do obálky a schovejte ji. Na konci prvního měsíce bez kouření si pořiďte tuto skrýš a kupte si dárek, odměňte se za cestu, kterou jste prošli. A to každý měsíc života bez závislosti.

Hlavní způsoby boje proti kouření

Snadný a cenově dostupný způsob, jak přestat kouřit, je přestat kouřit a je to. Ale pro některé lidi je obtížné zvládnout závislost sami, a tak najdou další způsoby, jak pomoci vyrovnat se s následky odvykání tabáku.

Používejte nikotinové náplasti ke snížení účinků abstinenčních příznaků při ukončení tabáku. Když se používají, nikotin vstupuje do těla, ale plíce nejsou vystaveny negativním účinkům kouře. Je pravda, že kardiovaskulární systém stále trpí účinky nikotinu. Lepení omítky je proto pouze dočasnou fází, dokud nezmizí touha kouřit.

Nikotinová guma funguje stejně. Musí se pomalu žvýkat v ústech, držet sliny a poté polknout. Má nepříjemnou chuť a vůni, navíc jsou při používání nikotinové gumy běžné gastrointestinální poruchy.

Existují také speciální inhalátory s obsahem nikotinu. Pokud si chcete cigaretu zatáhnout, musíte se inhalátorem nadechnout asi 80 dechů. Tímto způsobem tělo přijme požadovanou dávku čistého nikotinu.

Používají se také léky, ale zahrnují antidepresiva, která mají příliš sedativní účinek na nervový systém a lidskou psychiku, způsobují určitou letargii, ospalost a apatii.

Mezi netradiční metody patří: hypnóza, akupunktura, aromaterapie, psychologické návrhy, auto-trénink, spiknutí, lidové prostředky.

Jak přestat kouřit sám za 5 dní

Tato technika byla vyvinuta americkými terapeuty a osvědčila se po celém světě.

Instrukce:

 1. Během následujících pěti dnů vstávejte ráno o půl hodiny dříve než obvykle.
 2. Na prázdný žaludek vypijte 500 ml vyčištěné neperlivé vody.
 3. Poté strávte několik minut dechovými cvičeními: zhluboka se nadechněte a pomalu a krátce nadechněte.
 4. Během těchto dnů jezte pouze rostlinnou stravu. Na snídani pijte čerstvé džusy a ovoce. Na oběd zeleninové polévky a saláty. K večeři dušená masa, saláty a dušená zelenina.
 5. Jděte do práce, více se hýbejte. Věnujte se sportu, i lehké cvičení je pro vás teď velmi užitečné.
 6. Již čtvrtý den techniky se zbavíte touhy kouřit a pátý den upevněte výsledek.
jak přestat kouřit sám

Lidové léky v boji proti kouření

 • Budete potřebovat lžíci kozlíku lékařského, pampelišky a catnipu. Zamíchejte kolekci a nalijte sklenici vroucí vody. Trvejte na produktu pod uzavřeným víkem, dokud zcela nevychladne. Poté jej přeceďte a vypijte vývar, když se objeví nutkání kouřit.
 • Pokud máte nesnesitelné nutkání vdechovat tabák, udělejte si rolku listů rozmarýnu nebo divizny. Tato metoda se používá v Číně.
 • Použijte 250 g ovesné zeleniny. Rozemlejte to v mixéru a nalijte 500 ml vroucí vody. Trvejte na vývaru po dobu jedné hodiny, ochlaďte a napněte. Pokud si přejete, vykouřte každý po 100 ml s přidáním lžičky medu.
 • Rozpusťte lžíci jedlé sody ve sklenici teplé vody. Jakmile chcete kouřit, vypláchněte si ústa roztokem - způsobí to averzi k tabáku.
 • Vařte lžíci třezalky tečkované ve sklenici vroucí vody a pijte tento nálev po celý den jako běžný čaj. Tato bylina obsahuje látky, které mají sedativní a uklidňující účinek a pomáhají posilovat nervový systém.

Spiknutí o odvykání kouření

Magická spiknutí pomáhají vyrovnat se se závislostí pouze těm, kdo v ně věří a jsou správně naladěni, aby si je mohli přečíst. Je žádoucí, aby text spiknutí četl blízký a drahý člověk.

 • Přečtěte si balíček cigaret výše: „(jméno osoby, která by měla přestat kouřit) začíná mluvit od kouření. Už nebude otrávovat sebe, ostatní a vzduch. Od nynějška se (jméno) ocitne v novém zaměstnání. "
 • O půlnoci, když v domě nikdo není, postavte se před zrcadlo a zapalte tři svíčky. 5krát řekněte následující slova: „Bože, slituj se nad mnou (jméno). Žádám o zdraví a sílu, abych se zbavil závislosti. Osvoboď mě od utrpení a já budu tvým otrokem. "
 • Pokud chce žena mluvit se svým mužem z kouření, měla by v noci, když muž spí, stát u zrcadla, zapálit tři svíčky, navléknout jehlu a říct: „Někde ve vzdáleném moři je malý ostrov, sedím si na něm (mé jméno) - krásná dívka a pomocí nitě a jehly bráním (jméno muže) kouřit. Zbaví se zlozvyku, který ničí život. "

Přestaňte kouřit za 1 den

Neexistuje žádný zázračný lék, který vás zbaví závislosti na nikotinu za jeden den. Celé tajemství spočívá v osobním psychologickém naladění a doporučení. Pokud chcete přestat kouřit, uspějete. Přemýšlejte o tom, že zbavením se závislosti se stanete zdravější a šťastnější, budete vypadat mladší než váš věk. Zde jsou některé statistiky:

 • Osoba, která kouří, má mnohem vyšší riziko vzniku rakoviny hrtanu, jícnu, žaludku a dalších orgánů než nekuřák.
 • Kouření přispívá k rozvoji aterosklerózy a ischemické choroby srdeční.
 • Mrtvice a infarkty jsou u kuřáků dvakrát častější než u lidí bez závislosti na nikotinu.
 • Kuřáci nakonec trpí sníženou plodností, impotencí.
 • Za 20 minut po ukončení kouření se puls vrátí k normálu, za den se výrazně sníží riziko infarktu a dýchání se obnoví za dva týdny. Budete snáze překonávat dlouhé vzdálenosti a stoupat po schodech. 10 let po ukončení kouření je riziko vzniku rakoviny plic stejné jako u nekuřáků.

Jak přestat kouřit, když jste těhotná

Po zprávě, že se brzy stanete matkou, ve vašem životě již není místo pro cigarety. Pokud se nestaráte o své zdraví, přemýšlejte o budoucnosti svého dítěte. Neužívejte žádné léky, které nahrazují cigarety. Zaměřte svou pozornost na život, který se ve vás vyvíjí.

Buďte hodně na čerstvém vzduchu a cvičte lehká tělesná cvičení pro těhotné ženy. Přihlaste se do klubu nastávajících matek, začněte s nimi komunikovat, řekněte o svém problému. Najdete tam stejně smýšlející lidi, kteří se s vámi podělí o tipy a triky, jak přestat kouřit.

Nenavštěvujte místa, kde lidé kouří. Kromě nezávislého kouření se vzdávejte pasivního kouření, které je také škodlivé pro zdraví embrya. Pokud máte silnou touhu kouřit, snězte hrst malin, dočasně to neutralizuje touhu po nikotinu.

přestat kouřit během těhotenství

Jak se nezlepšit, když se zbavíte závislosti na nikotinu

Některé ženy věří, že odvykání kouření povede k přibývání na váze. Zlepšíte se, pouze pokud začnete problém „chytat". Například místo cigaret si dejte koláče nebo si dejte cukrovinky.

Ujistěte se, že jste našli nový dobrý zvyk, abyste měli plné ruce práce. Ženy se vyzývají, aby začaly plést, vyšívat, malovat. Muži budou mít volný čas na řešení problémů s domem: upevnění vodovodních baterií, skříněk, přibití obrázků nebo polic.

Propojte sporty. Dokonce i rychlé každodenní procházky vám zabrání, abyste se zlepšili, když přestanete kouřit. Dělejte jógu, která vám pomůže zhubnout a uklidnit nervy. Díky józe začnete žít v harmonii sami se sebou a se svým vnitřním světem, nebudete přitahováni cigaretami.

Jak přestat kouřit navždy

Ne každý se dokáže vzdát cigaret najednou. Udělejte malé kroky. Začněte tím, že snížíte počet nedbale vykouřených cigaret (při čekání na autobus na zastávce, během reklamní přestávky v televizi atd. ). Poté přestaňte kouřit ihned po probuzení a před spaním.

Pohybujte se správným směrem každý den snižováním cigaret. Radujte se z každého úspěchu a pak přestanete kouřit navždy bez problémů.