Snadný způsob, jak přestat kouřit: jaké je tajemství

Jednoduchý anglický účetní Allen Carr se proslavil po celém světě, když přišel na snadný způsob, jak přestat kouřit, napsal bestseller s příslušným jménem a založil mezinárodní síť klinik, kde 95 ze 100 procent klientů opravdu velmi snadno přestalo kouřit. .

snadný způsob, jak přestat kouřit

Účinnost knihy Allena Carra o snadném způsobu, jak přestat kouřit, je přibližně stejná: pouze 5% čtenářů po přečtení nepřestane kouřit!

Jaké je tajemství tak fenomenálního úspěchu? Žádné zdlouhavé zacházení, hypnóza a kódování. Žádná šoková terapie a zastrašování strašných následků kouření (většina kuřáků si je dobře vědoma a přesto kouří dál).

Jaká neznámá síla způsobí, že i silný kuřák jednou provždy opustí cigaretu a co je nejdůležitější, už na ni nemá chuť? Zázraky, čarodějnictví, magie? Nebo je to hypnóza? Nic takového! Jediná věc, kterou Allen Carr dělá, je pomoci kuřákovi vyčistit mysl a zavést takzvaný mozek.

Jakýkoli zlozvyk - nejen kouření, ale například závislost na počítačových hrách nebo zvyk kousat si nehty - nastává, když si člověk plně neuvědomuje, co přesně dělá a co se mu současně stane. A čím dále - tím více: návyk vás odvede od reality, ponoří vás do bezvědomí a poté do světa iluze.

opuštění iluzí a návrat do reality pomůže přestat kouřit

Počítačové hry tedy mohou vytvářet iluzi hektické a obohacující činnosti, ve skutečnosti je to z velké části prázdná zábava. A pokud jde o kouření, může se vám zdát, že pomáhá zmírnit stres, pobavit se, vést konverzaci, i když ve skutečnosti jde jen o iluzi.

Systém Allena Carra jen pomáhá dostat se pryč od iluzí a vrátit se do reality a vědomí. A ukázalo se, že to je přesně to, co je nezbytné, a to je dost na to, abyste přestali kouřit jednou provždy.

Musíte tedy udělat jen pár kroků

1. Uvědomte si, že jste dobrovolně nezačali kouřit.Neurobili jste toto rozhodnutí - někdo to udělal za vás. Ani jeden normální člověk se správnou myslí a střízlivou pamětí se vědomě nerozhodne neustále otrávit jedem. Byli jste prostě ohromeni tím, že jste vštípili, že musíte kouřit, jak to pro vás dělají další, možná významní lidé. Významnou roli sehrála také reklama na cigarety - tomuto návrhu jste podlehli, nepochybně jste potěšili producenty tabáku, ale bohužel jste si způsobili škodu.

vědomí, že se člověk při kouření otráví, pomůže vzdát se cigaret

2. Ukončením kouření si uvědomíte, že o nic nepřijdete. Většina kuřáků nemůže přestat kouřit právě kvůli obavám, že hodně ztratí: například si přestanou užívat večírky, nebudou si moci odpočinout a bez cigarety si neporadí s žádným obchodem. Pokud si uvědomíte, že cigareta vám ve skutečnosti nijak nepomáhá, je tato „pomoc" iluzorní, opravdu snadno přestanete kouřit. Možná si myslíte, že cigareta chutná dobře? To také není nic jiného než iluze: pamatujte na svou první cigaretu. Připadala vám příjemná? Spíše to chutnalo nechutně. A tato chuť se od té doby nezměnila, jen jste si na ni zvykli a inspirovali se, že je příjemná.

3. Kouřte svou poslední cigaretu - a dělejte to s rozvahou.Získejte skutečnou chuť a všimnete si, že je to ošklivé. Kouřte, uvědomte si, proč to děláte, co vám dává a proč jste si mysleli, že to potřebujete.

4. Po vykouření poslední cigarety si dejte pár slov,že nebudete používat žádnou náhradu za kouření - elektronické cigarety, antikotinové náplasti, lízátka atd.

5. Pokaždé, když máte obsedantní myšlenky na cigaretu a na to, že by bylo hezké kouřit, okamžitě si pomyslete: „Hurá! Jsem nekuřák! "

6. Rozhodněte se, že nikdy nebudete žárlit na ty, kteří kouří.Místo toho začněte litovat kuřáků: jsou to nemocní, nešťastní, závislí lidé a vy jste na rozdíl od nich již svobodným a šťastným člověkem!

dívky se rozhodly nekouřit

Jedním z důvodů, proč mnoho lidí váhá přestat kouřit, je to, že se bojí strašného utrpení v procesu odvykání od nikotinu. Ve skutečnosti však tato závislost není ani zdaleka tak silná jako například závislost na drogách. Odstoupení od nikotinu nezpůsobuje „stažení", nezpůsobuje bolest ani jiné fyzické utrpení. Ano, „malé monstrum", jak tuto závislost nazývá Allen Carr, existuje, ale závislost není fyzická, je ve vaší hlavě. Proto mu toto „monstrum" zemře dostatečně rychle, pokud mu nedáte „jídlo".

Všimněte si, že výše uvedený algoritmus funguje skvěle nejen v případě odvykání kouření, ale také proti jiným špatným návykům. Právě teď se tedy můžete vzdát například posedlé závislosti na solitairu „Klondike" a říkat si: „Hurá! Už nehraji hry! "- a vrátit se do skutečného života, který je ve skutečnosti mnohem krásnější než iluzorní svět, do kterého nás ponoří špatné návyky, které nám nedělají nic, jen nám zakalí mozek.