Je možné kouřit během půstu a jak přestat před půstem?

Kouření během půstu by nemělo být stejné jako v životě. To je však zvyk, ve kterém je příliš mnoho věřících. Na krátkou dobu, v posvátném období, přestali kouřit, pak začali znovu.

svíčky v kostele a kouření během postní doby

Názor kněží: je možné kouřit během půstu?

Svatý čtyřicet dní je čas před velikonočními prázdninami, kvůli omezení příjmu potravy, a jeho vzhled má přísnou klasifikaci. V tomto období je navíc nutné dodržovat Boží zákony se zvláštní silou, ignorovat hříchy. Kouření je jedním z nich.

Kouření je hřích, protože se věří, že tabák znesvěcuje tělo, chrám Ducha svatého. Pokud kuřák jde ostatním špatným příkladem, zhoršuje to sílu hříchu, protože jednoho dne se věřící stává zodpovědným za ty, kteří ho následují. Kouření doslova zotročuje, díky čemuž jste na návyku závislí. Vyhozené peníze by pomohly potřebným.

Pozornost!Duchovní říkají: „Kouření je zakázáno nejen během postní doby, ale po celý život. "

Je dobře známo, že tento zvyk je destruktivní. Ačkoli mnoho lidí v tom pokračuje. Někdy lidé chtějí upřímně přestat, ale desítky let „zkušeností", stovky uzených krabiček cigaret nikomu nedovolí zbavit se závislosti. Všichni kouří - věřící, křesťané, muslimové, ateisté. Toto posvátné období však člověka přiměje myslet vážně, přehodnotit zvyky, životní zásady. Je pozoruhodné, že někteří kuřáci se s tímto fenoménem pojí navždy, jiní - když se postí, další - jsou velmi mučeni.

Jak přestat kouřit před půstem

Ne každý dodržuje přísný půst, pokud se však věřící rozhodne, musí se na zkoušku předem připravit.

Pozornost!Testem není samotný půst, ale návyk na kouření, který je někdy přiveden k reflexům.

Když je věřící připraven změnit svůj život, měl by se vyzbrojit několika pravoslavnými fakty.

Vyznání kouření jako hříchu

Podlehnout pokušení kouřit znamená znesvěcovat vlastní tělo, chrám pro duši. Stojí za to si uvědomit, že je nepravděpodobné, že by věřící chtěl jít ostatním příkladem hříchu. Musíte pochopit, že jeho příbuzní - matka, dcera, syn - ho jednou budou následovat. Kromě toho je třeba přiznat: kouření je ničemné, je to hřích proti Všemohoucímu, proti sobě i ostatním. Vědomí, vyznání povede k milosrdenství, požehnání, věřící se stane svobodným.

cigarety a kouření při půstu

Považovat kouření za hřích

Věřící, který si uvědomuje, že kouření je hříšné, je schopen okamžitě přestat. Ale musíte to udělat doslova najednou. Je nemožné ospravedlnit „jednu cigaretu" denně, pokud kuřák předtím použil balíček. Musíte okamžitě skončit, jinak podlehnutí pokušení se rovná skutečnosti, že zlo zvítězilo. Je třeba apelovat na svědomí, sílu vůle.

Modlitba

Když přestanete kouřit, musíte se modlit. Požádat vyšší moc o pomoc v tak obtížném rozhodnutí. Modlit se, dokonce požadovat, aby Bůh takový krok schválil, protože ví, „z čeho" je člověk stvořen, jak je to pro něj někdy obtížné.

Zvyk

Kouření je velká závislost, silný návyk. U kuřáka se roky vyvíjejí reflexy, aby hledal cigarety v kapsách, nadechoval se. To vše je třeba vyměnit, vyměnit. Místo krabičky cigaret noste žvýkačky, karamely.

Rituál, jak přestat kouřit před postním obdobím

Poslední den masopustu se koná speciální rituál, který vám pomůže do konce života ztratit kouření. V předvečer čistého pondělí, první postní den, před spaním si musíte na noční stolek položit krabičku bez cigaret. Poté vezmou kousek papíru, kde rukou napíšou: „Od této chvíle jsem nekuřák. "Dali to na balíček. Nakonec musíte vzít zapalovač, uvolnit z něj plyn nebo jej nahradit prázdnou krabičkou od zápalek a dát ho na list.

Ráno by měl být list spálen, zbytek by měl být vyhozen. Rituál slibuje - ráno touha kouřit prakticky vyschne. Minimálně bude tolerantní, takže je celkem snadné tomu nepodlehnout.

Existuje řada konkrétních důvodů, proč se rituál nazývá platný:

  1. Mladý měsíc. Velikonoční svátky nejsou vázány na konkrétní datum. Slaví se na základě polohy měsíce, konkrétně po prvním úplňku na jaře, kdy nastala rovnodennost. Nástup půstu nastává 40 dní před Velikonocemi, které spadají na mladý měsíc, a to je příznivé období pro zbavení se špatných návyků.
  2. Víra. Takzvaný křesťanský egregor pomáhá věřícímu překonat potíže v období půstu, podporuje očistu - duchovní, fyzickou, - dodává sílu, energii.
  3. Kouzlo. Zvláště působí samotné složení rituálu, kdy prohlášení, že věřící je již nekuřák, je ze všech stran „tlačeno" prázdným balíčkem, zapalovačem (krabičkou).
zákaz kouření při půstu

Co dělat, když to nefunguje

Někteří věřící tento zvyk nadále dodržují s velkou studem, ale nemohou si pomoci. Obvykle se jim podaří přestat kouřit během půstu, ale pak se znovu zapojí, přičemž se považují za slabé vůle. Na tom ale není nic ostudného, stačí si najít podobně smýšlející lidi, být k sobě upřímný, důvěřovat víře, což v tak těžké záležitosti určitě pomůže.

Zda by měl kuřák rychle

Lidé, kteří nejsou schopni přestat kouřit před půstem, se silnou touhou najdou sílu v tomto období návyku nepodlehnout. Později však začnou znovu kouřit. Přestože postní doba může být velkým krokem k definitivnímu ukončení tohoto zlozvyku.

Závěr

V postní době je kouření zakázáno. Proto je potřeba zvyk zlomit předem pomocí různých metod. Pomáhá například motivace v podobě rodiny a přátel - kvůli nim je věřící připraven přestat kouřit. Na pomoc přichází také Faith, řada biblických výroků, které věřícímu pomáhají přestat tento zvyk dodržovat. Konečně existuje způsob, jak rychle přestat kouřit - obrátit se k jednoduchému spiknutí, zvýhodněnému lunárním cyklem, sugestibilitou, vírou.